ScrollToTop

Dwie godziny dla Rodziny!

Czwartek, 21 maja 2015

Po raz pierwszy wzięliśmy udział w Skierniewickim Święcie Kwiatów, Owoców i Warzyw. To wyjątkowa impreza - na pewno pojawimy się tam za rok!

Delfin po raz pierwszy dołączył do grona firm i instytucji biorących udział w akcji "Dwie godziny dla Rodziny" organizowanej przez Fundację Humanites - Sztuka Wychowania w ramach Międzynarodowego Dnia Rodziny. Delfin, podobnie jak inni pracodawcy, w dn. 15 maja skrócił dzień pracy o symboliczne 2 godziny, żeby umożliwić swoim pracownikom spędzenie więcej czasu z bliskimi. Lucjan Dulnik, Prezes firmy Delfin Sp. z o.o., podkreśla: "Jestem przekonany, że źródłem sukcesów i satysfakcji w pracy jest równowaga między życiem zawodowym a rodzinnym pracowników".

Akcja Fundacji Humanites - Sztuka Wychowania „Dwie godziny dla Rodziny” jest częścią obchodów w Polsce „Międzynarodowego Dnia Rodziny”, ustanowionego przez ONZ. Promuje spędzanie wartościowego czasu z bliskimi oraz pogłębianie więzi międzypokoleniowych. Celem nadrzędnym akcji jest wspieranie budowy tożsamości młodego pokolenia i relacji rodzinnych poprzez ciekawość siebie i dobrą rozmowę. 15 maja większość zaangażowanych w akcję firm i instytucji skróciła dzień pracy o symboliczne 2 godziny, służące wyrwaniu pracowników z codziennej rutyny, aby mogli je spędzić ze swoimi najbliższymi.

Wieloletnie badania Instytutu Gallupa pokazują, że osoby zadowolone z życia zawodowego i prywatnego są o 30% bardziej zaangażowanymi pracownikami. Są także zdecydowanie mniej narażone na wypalenie zawodowe i mają o ponad 40% mniejszą absencję. To udowadnia, że wspieranie pracowników w budowaniu udanego życia powinno być w interesie pracodawców – nie tylko w kontekście społecznym, ale również ekonomicznym.

"Cieszymy się, że zaproponowana przez nas forma obchodów Dnia Rodziny spotyka się z tak dużym zainteresowaniem firm, organizacji pozarządowych i instytucji oświatowych. Dowodzi to, że pracodawcy coraz częściej dostrzegają potrzebę zapewnienia swoim pracownikom równowagi między życiem zawodowym i prywatnym" – mówi Zofia Dzik, Prezes Fundacji Humanites.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Małżonka Prezydenta RP Pani Anna Komorowska.