1. Home
  2. /
  3. O nas

O nas

Tworzymy innowacyjne rozwiązania i technologie

Delfin Sp. z o.o. jest czołowym polskim producentem oczyszczalni ścieków, separatorów węglowodorów, separatorów tłuszczów i skrobi, ekologicznych zbiorników na wodę deszczową oraz akcesoriów do systemów oczyszczania ścieków. Jesteśmy firmą rodzinną w 100% z polskim kapitałem. Kiedy w 1993 roku rozpoczynaliśmy swoją działalność, byliśmy pionierem w branży oczyszczania ścieków na krajowym rynku. Od początku istnienia na rynku konsekwentnie realizujemy strategię dostarczania najwyższej klasy, nowoczesnych urządzeń, koncentrując się na zagadnieniach ochrony środowiska naturalnego i zasobów wód.

Lucjan Dulnik
Prezes Delfin Sp. z o.o.

Nasza historia

Ponad 30 lat na rynku – kalendarium skrócone:

1993 – powstanie firmy Delfin; nawiązanie współpracy z francuską firmą SEBICO – producentem systemów oczyszczania ścieków

1997 – transfer technologii i otwarcie pierwszej fabryki w Kielcach w strefie przemysłowej

2010 – otwarcie nowej fabryki i inwestycje w wysokości ponad 2,5 mln euro w ciągu 4 lat,

2011 – otwarcie drugiej, nowej hali wyposażonej w innowacyjne linie produkcyjne – nowoczesny park maszynowy

2013 – uruchomienie mikronizera – gwarancja bezodpadowej ekologicznej produkcji.

2014 – Prestiżowe godło TERAZ POLSKA zdobywa oczyszczalnia ściekó DELFIN PRO PREMIUM

2016 – Wdrożenie nowej, opatentowanej technologii: HYBRYDOWE SEPARATORY DELFIN

2019 – patent Europejski dla HYBRYDOWYCH SEPARATORÓW DELFIN

2020 -2021- uruchomienie nowej hali produkcyjnej wyposażonej w nowoczesną trójramienną maszynę do rotomouldingu w technologii SAT. Maszyna będzie przeznaczona do produkcji  zbiorników oczyszczalni. 

Misja i wizja

„Misją DELFIN jest tworzenie lepszych warunków codziennego życia dla ludzi w trosce o środowisko naturalne. Naszą wizją jest oferowanie nowoczesnych i innowacyjnych systemów oczyszczania ścieków, które służą ochronie środowiska i zasobów wód”

Inwestujemy w nowoczesne technologie i autorskie opatentowane rozwiązania

Stale inwestujemy w rozwój firmy i wprowadzamy nowatorskie rozwiązania do oferowanych produktów. W latach 2010-2016, przy wkładzie własnym oraz dofinansowaniu ze środków unijnych, zrealizowaliśmy inwestycje o wartości 10 mln zł, dzięki którym powstały dwie nowoczesne hale produkcyjne wyposażone w linie technologiczne do formowania rotacyjnego. w 2021 zakończy się kolejna inwestycja o wartości 2 mln PLN –  nowa fabryka do produkcji zbiorników oczyszczalni. Fabryka będzie wyposażona w nowoczesną trójramienną maszynę do rotomouldingu w technologii SAT.  Dzięki tej inwestycji uruchomimy produkcję nowego produktu: nowoczesnej przydomowej oczyszczalni ścieków w autorskiej technologii SBR-MAD.

Tworząc nasze produkty wyznaczamy kierunki działań na krajowym i europejskim rynku tworząc własne autorskie i opatentowane rozwiązania – takie jak, np. hybrydowe separatory węglowodorów. Te innowacyjne produkty zostały objęte zgłoszeniem patentowym i otrzymały jako pierwsze w Unii Europejskiej – patent europejski o nr 3238801. Obowiązujący w 21 krajach Europy.

Nasze produkty, przydomowe oczyszczalnie ścieków Delfin PRO PREMIUM, modułowe oczyszczalnie ścieków oraz Hybrydowe Separatory Węglowodorów zostały docenione przez Kapitułę Konkursową Teraz Polska. Jako jedne z najlepszych produktów, dzięki swoim walorom jakościowym, technologicznym i użytkowym, wyróżniają się na rynku oraz mogą być wzorem dla innych, konkurencyjnych towarów.
Delfin stawia na stały i intensywny rozwój nie tylko poprzez inwestowanie w swój park maszynowy i zaplecze techniczne, ale także w udoskonalanie procesów oraz profesjonalną kadrę.