Mechaniczno-biologiczne

Oczyszczalnia ścieków Delfin SBR-MAD Prestige
DELFIN SBR-MAD PRESTIGE
Przydomowa oczyszczalnia Delfin PRO
DELFIN PRO PREMIUM MBBR

DELFIN SBR-MAD PRESTIGE

PRZEZNACZENIE

Delfin SBRmad Prestige to nowoczesna, jednozbiornikowa, dwukomorowa przydomowa oczyszczalnia dla budownictwa na terenach pozbawionych sieci kanalizacyjnej. Doskonałe rozwiązanie dla właścicieli małych działek. Nieduży, niski zbiornik to prosty montaż, również w warunkach wysokich wód gruntowych z niewielkim zapotrzebowaniem terenu.

SBRmad Prestige to pierwsza na rynku oczyszczalnia wykorzystująca 3 układy oczyszczania ścieków:

 1. SBR – technologia oparta na sekwencyjnych reaktorach gdzie proces oczyszczania zachodzi cyklicznie w kilku fazach (napełnianie, napowietrzanie, sedymentacja, dekantacja, recyrkulacja azotanów). Zaletą tego rozwiązania jest mniejsza wrażliwość na zmienne ilości ścieków
 2. MAD:
 • MBBR – w tej technologii biofilm zawieszony na kształtach jest mieszany w komorze bioreaktora za pomocą sprężonego powietrza. Warunki sprzyjające rozwojowi bakterii, duże stężenie biofilmu i wysokie stężenie tlenu powoduje, że usuwa się kilka razy więcej zanieczyszczeń w ciągu doby niż w tradycyjnych oczyszczalniach z osadem czynnym.
 • AS – dalsze oczyszczanie ścieków następuje przez biomasę osadu czynnego znajdującego się w komorze bioreaktora, swobodnie zawieszonego w ściekach.
 • DS – denitryfikacja symultaniczna „pomniejsza” kubaturę komór denitryfikacyjnych, przygotowując ściek do dalszego – końcowego oczyszczenia.

Oczyszczony ściek może zostać odprowadzony do odbiornika wodnego lub do gruntu na kilka sposobów m.in. poprzez studnię chłonną, drenaż, pakiety drenażowe. Możliwe jest również odprowadzenie ścieków oczyszczonych do rowu lub rzeki.

Gwarantują wyjątkowo wysoką redukcję zanieczyszczeń!

INFORMACJE TECHNICZNE

Technologia 3w1 SBR-MAD – wykorzystuje trzy układy oczyszczania: MBBR+osad czynny+denitryfikacja
Jeden zbiornik dwukomorowy z niespawaną przegrodą, nadstawką i pokrywą typu twist-off
Niewielkie wymiary oczyszczalni – małe zapotrzebowanie terenu pod instalację
Inteligentne sterowanie oczyszczalni 
Niskie koszty eksploatacji – zużycie energii: 0,17 kWh/dobę dla 1 RLM

Przydomowa oczyszczalnia ścieków Delfin SBR MAD Prestige

DOSTĘPNE WARIANTY

Rysunek techniczny Oczyszczalni ścieków SBR MAD Delfin

DELFIN SBRmad Prestige

Oczyszczalnie DELFIN Przeznaczenie Wydajność Objętość całkowita Potrzebna powierzchnia
SBRmad Prestige 2-5 RLM Qd = 0,75 m3/d 2700 l 3,0 m2

AKCESORIA

Nadstawka zbiornika. NSO800
Nadstawka NSO 800

WYMIARY
D = 0,76 m, H = 0,30 m

Pokrywa zbiornika. PKO800
Pokrywa PKO 800

WYMIARY
L=0,960 m, I=0,760 m, H = 0,425 m

Dlaczego Delfin

SIŁA TECHNOLOGII: SBR-MAD

 • Prestiż i ekologia – najnowocześniejsza na rynku technologia oczyszczania ścieków 3w1 SBR-MAD: MBBR + osad czynny + denitryfikacja. Gwarancja prawidłowego oczyszczania w każdych warunkach (spotkania rodzinne, przerwy urlopowe). Najwyższy stopień oczyszczania – to bezpieczeństwo dla Ciebie i środowiska.
 • Kompaktowe rozwiązanie:
  Nieduży, niski zbiornik oczyszczalni SBRmad PRESTIGE gwarantuje montaż bez dużych wykopów na działce. Niewielkie zapotrzebowanie terenu to oszczędność miejsca na działce oraz niższe koszty montażu. Kompaktowa konstrukcja oczyszczalni po montażu w gruncie gwarantuje możliwość wykorzystania powierzchni nad oczyszczalnią do zakładania i utrzymania ogrodu bez ingerencję w jego estetykę – tylko jeden właz i jedna pokrywa;
 • Ekonomia i ekologia – bezobsługowa oczyszczalnia oraz niskie koszty eksploatacji
  W pełni zautomatyzowany i sterowany elektronicznie proces oczyszczania – łatwy w obsłudze panel sterowania. Niskie koszty eksploatacji – zużycie energii tylko 0,17 kWh/dobę dla 1 RLM. Wywóz osadu max. 1 raz w roku. Brak konieczności stosowania biopreparatów. Dzięki zastosowaniu jednego, szerokiego włazu studzienki – gwarancja prostego serwisu oczyszczalni.
 • Spokój i bezpieczeństwo
  Wytrzymałość i odporność na lata – zbiornik wykonany z wysoko zagęszczonego polietylenu, metodą rotomouldingu zapewnia równomierną grubość ścian zbiornika. Jeden zbiornik z jeną odlewaną przegrodą – to gwarancja 100% szczelności.