Nie posiadasz systemu odpowiedzialnego za odprowadzanie i usuwanie odpadów gospodarczych i deszczowych w swoim domu i nie wiesz co zrobić, aby skutecznie pozbywać się ich ze swojej działki? Jeżeli stoisz przed wyborem jednej z form gospodarowania odpadami użytkowymi – szamba czy przydomowej oczyszczalni ścieków – zapoznaj się z ofertą firmy Delfin Polska, gdzie posiadamy funkcjonalne i skuteczne rozwiązania, które posłużą Ci w przypadku braku dostępu do kanalizacji. Dowiedz się co dla Ciebie przygotowaliśmy i czym kierować się podczas zakupu dostępnych technologii!

Nie masz dostępu do kanalizacji? Wybierz szambo lub oczyszczalnię ścieków!

Pod względem komfortu obsługi, jak i kosztów związanych z usuwaniem ścieków, korzystniejszym wyborem od szamba jest dobrze zaprojektowana i wykonana przydomowa oczyszczalnia. Dlaczego warto na nie postawić w przypadku braku dostępu do kanalizacji? Otóż po zrobieniu sieci kanalizacyjnej na Twojej działce gmina może wyegzekwować od Ciebie tzw. obowiązek przyłączenia się do sieci w przypadku, gdy masz dostęp do szamba oraz jeśli warunki pozwolenia na budowę domu zawierały taką klauzulę. Dla przydomowych reaktorów przepływowych nie ma takiego obowiązku pod warunkiem, że spełniają one określone wymagania.

Rodzaje przydomowych oczyszczalni ścieków

Odpowiedzieliśmy już na pytanie co wybrać – szambo czy oczyszczalnię ścieków, a więc warto przyjrzeć się dostępnym rozwiązaniom na to co zrobić w przypadku braku dostępu do kanalizacji. Oczywiście wybrać jedno z rozwiązań dostępnych w ofercie Delfin Polska takich jak zbiorniki:
– drenażowe – o niskich kosztach utrzymania, konieczności minimalnej obsługi czy dużego zapotrzebowania terenu o przepuszczalnym gruncie,
– z osadem czynnym czy złożami biologicznymi – odpowiednie przy każdych warunkach gruntowo-wodnych, zajmują niewiele miejsca na działce. Wymagają doprowadzenia energii elektrycznej koniecznej do zasilania pomp i napowietrzaczy.

Selekcjonując produkty Delfin Polska, trzeba mieć na uwadze, że konsekwencje źle dobranej oczyszczalni ścieków będą odczuwalne przede wszystkim finansowo. Aby tego uniknąć skorzystaj z pomocy naszych specjalistów, którzy dobiorą dla Ciebie rozwiązanie o odpowiedniej przepustowości odpowiadającej za prawidłowe funkcjonowanie urządzenia.