Ulewy, mimo że dobrze wpływają na rośliny i zapewniają odpowiednią wilgotność gleby, potrafią być bardzo niebezpieczne. Mogą prowadzić do lokalnych podtopień i zalegania cieczy na powierzchni ziemi. Aby temu zapobiec warto kolekcjonować deszczówkę w przeznaczonych do tego podziemnych zbiornikach retencyjnych. Niesie to ze sobą wiele korzyści i jest bardzo ekologicznym rozwiązaniem ułatwiającym codzienne funkcjonowanie w szczególności w większych gospodarstwach domowych. W Delfin Polska dostarczamy nowoczesne i funkcjonalne technologie, które nie tylko uchronią Cię przed zagrożeniami atmosferycznymi w postaci podtopień, ale również pozwolą zaoszczędzić pieniądze i wodę. Przekonaj się dlaczego warto i w jaki sposób skutecznie pozyskiwać naturalne surowce.

Woda deszczowa w codziennym życiu

Każdy właściciel domu lub własnego gospodarstwa rolnego wie, jak wiele wody zużywa się do pielęgnacji roślin, codziennej higieny czy mycia naczyń. Oszczędność w tych obszarach życia może zapewnić zbieranie deszczówki. Jest to rozwiązanie szczególnie przydatne podczas gorących i suchych dni, kiedy opady występują bardzo rzadko. Gromadzenie jej w podziemnych baniakach i przeznaczonych do tego systemach może również ochronić Ciebie i Twoją działkę przed podtopieniem – nadprogramowa ciecz przedostanie się przez rynny do części filtrującej zbiornika, a następnie jego naczynia. Do innych zalet magazynowania płynu pod ziemią lub w zewnętrznym rezerwuarze należą:
– możliwość wykorzystania cieczy z podtopień i ulew do podlewania zieleni, prania lub spłukiwania toalety,
– większa kontrola nad zaopatrzeniem w wodę również w okresie suszy,
– dostęp do darmowego źródła płynu.

Jak działa podziemny zbiornik na wodę Delfin Rain?

W ofercie naszego sklepu znajdziesz innowacyjne i ekologiczne rozwiązanie, jakim jest zbiornik na deszczówkę. To duży pojemnik, przeznaczony do gromadzenia i przechowywania cieczy z podwójnym systemem filtracji. Umożliwia on oczyszczenie deszczówki i cieczy z podtopień z drobnych oraz większych zanieczyszczeń oraz ciał obcych w postaci piasku, gałęzi czy liści. Podziemny zbiornik retencyjny można połączyć z systemem czerpalnym, rozsączającym ciecz w gruncie lub kranów ogrodowych.