Zależy Ci na skutecznej redukcji zanieczyszczeń w gospodarstwie? Może Ci się wydawać, że jeżeli nie masz dostępu do systemu kanalizacyjnego jest to niemożliwe – nic bardziej mylnego! Dzięki przydomowym oczyszczalniom ścieków z łatwością odprowadzisz zanieczyszczenia, dbając tym samym o warunki gruntowo-wodne na swojej działce bez względu na jej wielkość. W jaki sposób dobrać takie rozwiązanie, aby służyło Tobie i reszcie domowników i było w pełni bezpieczne? Na co zwrócić uwagę podczas selekcji lokalizacji do montażu? Dowiesz się tego czytając nasz artykuł!

Jak dobrać przydomową oczyszczalnię ścieków?

Dobór przydomowej oczyszczalni ścieków może być skomplikowanym zadaniem dla osoby, która pierwszy raz zapoznaje się z ekologicznymi sposobami na odprowadzanie zanieczyszczeń. Podczas selekcji wygodnej i skutecznej technologii biologicznej lub mechaniczno-biologicznej warto zwrócić uwagę na kilka kwestii związanych z ich utrzymaniem i działaniem dostosowanym do Twojego trybu życia. Istotna jest liczba osób zamieszkujących gospodarstwo, poziom wód gruntowych, topografia terenu działki i lokalizacja najbliższej studni z wodą pitną. Od tych elementów będzie zależała bezawaryjna i skuteczna praca oczyszczalni.

Na co zwrócić uwagę podczas montażu przydomowej oczyszczalni ścieków?

System wybrany? Zanim zaczniesz z niego korzystać zwróć szczególną uwagę na jego umiejscowienie na Twojej działce. Montaż powinien zostać przeprowadzony na wcześniej sprawdzonym terenie oraz po uzyskaniu zgłoszenia budowlanego lub pozwolenia wodno-prawnego – w szczególności, gdy odprowadzasz ścieki do wód, które nie należą do Twojego terenu. Jak znaleźć odpowiednie miejsce do montażu? Podczas prac instalacyjnych zwróć uwagę na zachowanie właściwej odległości od innych budynków i obiektów infrastruktury.

Wybierz profesjonalny system do odprowadzania ścieków z oferty Delfin Polska!

Nie wiesz na jaki zbiornik się zdecydować, gdzie i w jaki sposób go zamontować? Skorzystaj z pomocy specjalistów w Delfin Polska! Proponujemy systemy opierające się na nowoczesnych technologiach mechaniczno-biologicznych oraz niezwykle wydajnych i tanich w eksploatacji zbiorników biologicznych. Podczas selekcji sprzętu dla Twojej działki skupimy się na dopasowaniu go do potrzeb terenu i wszystkich mieszkańców!