Poszukujesz rozwiązania, za pomocą którego w skuteczny sposób oddzielisz różnego rodzaju zawiesiny od ścieków lub wód opadowych zbieranych w gospodarstwie? Producent Delfin stworzył systemy idealne dla branż zajmujących się wytwarzaniem żywności – restauracji, barów czy bistro – które w swojej codziennej pracy wykorzystują duże ilości tłuszczów pochodzenia roślinnego i zwierzęcego oraz skrobi. Są to specjalistyczne separatory, które pomogą Ci w lepszym gospodarowaniu ściekami wokół własnego gospodarstwa lub prowadzonej działalności. Dowiedz się jak działają i dlaczego warto wykorzystywać je w celu poprawy jakości naszego środowiska.

Separatory tłuszczu i skrobi – skuteczny sposób na oddzielenie zawiesin od ścieków!

Oddzielenie ciężkiej substancji od wody lub ścieków może być trudne, jeżeli nie wykorzystujemy do tego specjalnej technologii lub urządzeń. Na szczęście separatory Delfin powstały z myślą o takich sytuacjach i pomagają w efektywnym odłączeniu tłuszczów czy skrobi od wód opadowych i zawartości kanalizacyjnej. Ze względu na to, że takie substancje mają klejącą konsystencję i zawierają wiele zanieczyszczeń należy usuwać je ze ścieków tak, aby nie uszkodziły kanałów.

Na czym opiera się działanie separatorów Delfin?

Działanie separatorów Delfin polega na zastosowaniu różnicy gęstości w trakcie przepływu grawitacyjnego. Nie od dziś wiadomo, że substancje o tłustej i zawiesinowej konsystencji, a także cząsteczki skrobi unoszą się na powierzchni wody tworząc grubą powłokę. Taka warstwa jest trudna do manualnego usunięcia, dlatego powstały separatory w wersji z odmulaczem lub bez, dzięki którym powłoka opada na samo dno urządzenia tworząc łatwy w utylizacji osad.

Gdzie można wykorzystać separatory Delfin?

Separatory tłuszczów i skrobi Delfin to rozwiązanie w szczególności polecane przedstawicielom branży spożywczej, którzy zajmują się prowadzeniem takich lokali, jak:
– restauracje,
– stołówki,
– pensjonaty,
– hotele,
oraz zakładów zajmujących się przetwórstwem żywności z wykorzystaniem tłuszczy i skrobi.
Świadomy wybór nowoczesnych technologii Delfin pozwala zadbać o dobro środowiska naturalnego – zachęcamy do stosowania ich w swoim przedsiębiorstwie!