Zbieranie wody deszczowej to czysty zysk oraz coraz bardziej popularny sposób na świadome, oszczędne i ekologiczne gospodarowanie wodą w ogrodzie.

Kwestia gromadzenia deszczówki staje się tym bardziej istotna, że coraz częściej odczuwamy efekty suszy, która od kilku lat dotyka niemal cały kraj. Gromadzenie wody opadowej może okazać się więc zabezpieczeniem i inwestycją na przyszłość. Ponadto magazynując deszczówkę, zmniejszamy także ryzyko podtopień, a wykorzystując do tego celu zbiorniki podziemne, dodatkowo zyskujemy powierzchnię na cele rekreacyjne. Jest to rozwiązanie ekologiczne i mamy świadomość, że w naszym ogrodzie nic się nie marnuje.

Deszczówka to najbardziej naturalna woda. Jest miękka, lekko kwaśna i bogata w substancje odżywcze, nie zawiera chloru dzięki temu jest idealna, aby podlewać trawnik, rośliny w ogrodzie, jak i te w donicach ustawionych na tarasie czy balkonie. Przy zbiornikach w wersji z pompą ciśnieniową może ona zasilać również system automatycznego nawadniania ogrodu.

Wodę deszczową można również wykorzystać do prac porządkowych – mycia samochodu, mebli ogrodowych, czyszczenia nawierzchni, prania a nawet, przy zastosowaniu odpowiedniej instalacji, do spłukiwania toalety w domu.

Wykorzystywanie zgromadzonej deszczówki w gospodarstwie domowym to znaczące oszczędności. Zebrana w ten sposób woda opadowa może z powodzeniem zastąpić wodę wodociągową, którą najczęściej podlewamy przydomowy ogród, co pozwala zaoszczędzić na rachunkach za wodę. Zainstalowanie w swoim ogrodzie podziemnych zbiorników DELFIN Rain pomaga zmniejszyć zużycie wody o około 40% a to nawet 1000 zł rocznie oszczędności na rachunkach za wodę. To niebagatelna oszczędność zważywszy na zwiększające się ceny wody, wynikające z rosnących kosztów jej wydobycia i uzdatnienia oraz ograniczenia zużywania związane z coraz częściej występującymi suszami.

Opłacalność zbiorników DELFIN Rain zależy od skali opadów oraz naszego zapotrzebowania na wodę w gospodarstwie.

 

Zatem zainstalowanie w swoim ogrodzie podziemnych zbiorników do gromadzenia wody deszczowej to ekologiczna i ekonomiczna inwestycja na lata.